«ЖОВТНЕВИЙ  ПАЛАЦ» 
Міжнародний центр культури і мистецтв профспілок України

 

fond 02 1

Для підтримки культури та медіа в Україні Держагентством з питань мистецтв та мистецької освіти та Мінкультури та інформаційної політики відкрито благодійний рахунок для захисту української культури і її відродження після перемоги над окупантами.

«Під час війни саме культура однією з перших піддається тотальній нарузі зі сторони загарбників. росія зараз намагається знищити українську культуру як явище і підмінити її власними «цінностями». Не вийде!», – заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

Кошти, зібрані на благодійний рахунок, будуть направлені на охорону, евакуацію, оцифрування, захист і збереження культурних цінностей, підтримку діяльності закладів культури та мистецтва, креативних індустрій, телебачення та радіомовлення, що постраждали, були пошкоджені чи зруйновані внаслідок бойових дій під час збройної агресії рф проти України.

274239205 501214995010578 9063714014260063214 n

Роз'яснює Департамент правового захисту ФПУ:

24.02.2022 року Верховна Рада України затвердила Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022.

Дії працівника та роботодавця.

Втрачений зв’язок з працівником.

Якщо роботодавець не може зв’язатися з працівником, який відсутній на робочому місці, не вийшов на зв’язок або з інших причин, то роботодавцю необхідно табелювати його відсутність кодом «НЗ» («відсутність з нез’ясованих причин»).

Після з’ясування обставин та виявлення, що причини були поважні, можна скорегувати табель кодом «І» («інші прчини неявки»).

Дистанційна робота.

У випадку якщо для працівників проїзд до робочого місця неможливий у зв’язку з об’єктивними причинами (небезпека, зупинений транспорт тощо ), проте вони можуть виконувати роботу дистанційно – необхідно видати наказ про запровадження дистанційної роботи. У такому випадку необхідно з вищезгаданим наказом ознайомити працівників засобами електронного зв’язку.

Для працівників, які не можуть виконувати роботу дистанційно. роботодавцю необхідно оголосити простій.

Відповідно до статті 34 КЗпП України простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Згідно з статтею 113 КзпП України час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Відпустки.

Якщо працівник не хоче втрачати частину заробітку, при цьому відсутня можливість працювати дистанційно, в такому випадку можна оформити щорічну або соціальну відпустку.

Призов (вступ) на військову службу.

За умови, якщо працівника призвали на військову службу та він повідомив про це роботодавцю, останньому необхідно видати наказ про увільнення працівника від роботи зі збереженням середнього заробітку, місця роботи та посади ( стаття 119 КЗпП України), після отримання відповідних підтверджуючих документів.

Працівників залучили до трудової повинності або суспільно корисних робіт.

Під час введення та дії воєнного стану можуть запровадити трудову повинність для працездатних осіб. У випадку повідомлення працівника про його залучення до суспільно корисних робіт, роботодавцю необхідно видати наказ про збереження за працівником робочого місця або посади (пункту 2 частини 1 статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року № 389-VIII.

Підставою слугуватиме – рішення місцевого органу влади або органу місцевого самоврядування, які повинні оприлюднюватися на офіційних сайтах вищезгаданих органів.

Порядок залучення працездатних осіб в умовах воєнного стану до суспільно корисних робіт та питання їхнього соціального захисту з урахуванням вимог Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначаються Кабінетом Міністрів України;

 

Джерело:

https://www.facebook.com/fpsu55/posts/501215655010512

Значне підвищення комунальних тарифів поставило на грань виживання чимало підприємств, у т.ч. і закладів культури.

З початком опалювального сезону різко підвищилась плата за комуналку і для Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок України – Жовтневого палацу.

- Нам підняли плату за опалення у 4,2 рази, а за електроенергію – у 4 рази, - говорить директор МЦКМ Юрій Бобир. - Відтепер потрібно щомісяця сплачувати 1 млн.300 тис.грн. за тепло і 500 тис. – за світло. Але ж це – нереально! Незрозуміло, як нам далі виживати?

Палац профспілок не фінансується з держбюджету і знаходиться на повному госпрозрахунку. Він виконує соціально значиму функцію. Багато років тут працюють творчі колективи, дитячі гуртки та студії художньої самодіяльності, проводяться заходи загальнонаціонального значення. У випадку припинення діяльності підприємства майже 100 працівників може залишитися без роботи, близько 800 дітей втратять можливість займатися народною творчістю, а кияни та гості міста не зможуть відвідувати якісні і доступні різноманітні культурні заходи.

- Якщо таке відбудеться, то це можна вважати обмеженням доступу громадян до культури, - продовжує Ю.Бобир. – А чи припустимо, що митці опинилися  в умовах виживання?

IMG 20190918 131809 1

Із введенням в дію постанови КМУ №1209 від 10.11.21р. «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв’язку із зміною ціни природного газу» через зростання вартості природного газу для підприємств встановлюється так званий коефіцієнт перерахунку плати за теплову енергію, який і спричиняє багатократне зростання комуналки. До речі, дія цієї постанови не стосується бюджетних установ й культурних закладів, які фінансуються державою, а закладам культури, які заробляють самі на себе без субсидування державою, що їм роботи в такій ситуації?

Чому ж така нерівність? – таке запитання адміністрація і трудовий колектив МЦКМ адресували Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю. Однак, з грудня минулого року їх запит залишається без відповіді. Проте, рішенням проблеми,  на думку авторів листа, могло б стати внесення змін до названої Постанови Уряду, в частині незастосування коефіцієнту перерахунку плати за теплову і електроенергію як до МЦКМ так і до інших закладів культури.

У період економічної скрути заклади культури, такі як Жовтневий палац, потребують певних преференцій, в т.ч. і з боку держави, - переконані у МЦКМ. У чому його колектив підтримують ФПУ, її членські організації.

На підтримку також висловились такі відомі  українські митці як народні артисти України: Оксана Пекун, Ольга Сумська, Олександр Стоянов, Катерина Кухар, заслужений артист України Михайло Грицкан, заслужений діяч мистецтв України, народний артист Молдови Раду Поклітару та багато інших.

Сподіваємось, що Уряд почує видатних діячів культури, громадськість та профспілки. Адже, врятуємо культуру, збережемо Україну!

Врятуємо культуру, збережемо й Україну!

МЦКМ

eh 1638364102 61a773c609a4a 040122

Музична комедія «Ніч перед Різдвом» створена за мотивами однойменної повісті класика української літератури Миколи Гоголя режисером-постановником, заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим.

До яких тільки вигадок не вдаються виконавці, аби створити на сцені чарівну, казкову атмосферу святкової Різдвяної ночі. Тут химерно переплелися давні легенди й картини життя тогочасного українського села, реальне й уявне, фантастичне і комічне. Захоплюючі ритми хореографічних композицій, вражаюча енергетика молодечого завзяття, колоритні сценічні образи, створені яскравим акторським ансамблем, поза сумнівом, справлять глибоке враження на кожного, хто познайомиться з новаційною роботою шевченківців.

 

 

 

 

270353178 3539957056128801 544039923549806839 n 030122

14 січня 2022 року у Жовтневому палаці відбувся великий Різдвяний концерт знаменитого українського колективу – Ансамблю танцю ім. Павла Вірського! Знамениті артисти, що багато років прославляють Україну на світовій арені, подарували незабутній вечір.

Велика святкова програма сповнила серця теплотою, добром і любов’ю, що несе з собою світле Різдво. Прекрасні артисти вразили високою майстерністю й емоційними номерами.

Різдвяний концерт Ансамблю танцю ім. Павла Вірського – це:

  • яскраві костюми;
  • колоритні номери;
  • виразність рухів;
  • нестримна енергетика та унікальні інтерпретації народного танцю.

І відділення: «Ми з України», «Повзунець», «Березнянка», «Волинські візерунки», «Шевчики», «Козачок», «Келушарій».
ІІ відділення: «Карпати», «Гуцулка», «Хміль», «Вербунк», «Вербиченька», «Моряки», «Подоляночка», «Гопак».

За понад 80 років на сцені ансамбль поставив тисячі вишуканих номерів, причарувавши мільйонну публіку в Україні та за її межами. У кожному виступі колективу відображаються витончена грація та відточена техніка.

 

 

261903438 276798377606759 8151913076037468923 n 800x445

 

15 грудня 2021 року у Жовтневому палаці відбувся концерт композитора Євгена Хмари в супроводі симфонічного оркестру. Музикант презентував глядачам нову програму «KHMARA».

Спеціально до концерту Євген Хмара зі своєю командою створили нову програму, робота над якою тривала більше року.

“Рояль – продовження моїх рук і мене самого, і в цьому концерті за допомогою інструменту я відкрив частину себе. На цьому концерті  представлені композиції, які писав, надихаючись космосом.  Адже це моя друга пристрасть після музики. Йдеться про Event Horizon, Solaris, Across the Sun, Transcendence. Також у програмі є надто дорогі моєму серцю мелодії. Наприклад, Moments of love, яку написав, коли дізнався, що вперше стану татом. Присвятив її всім батькам, усім сім’ям і всім тим, хто, як і я, не уявляє свого життя без сім’ї”,- говорить Євген Хмара.

За словами композитора, є й така музика, яка прийшла до нього уві сні – це «Opera piano».

 

За повідомленням «Оперативна Україна інфо»

IMG ff27b0979567e903aa3285aa02edd844 V

В останні вихідні по-справжньому золотої осені 2021 року Міжнародний центр культури і мистецтв профспілок України «Жовтневий палац» гостинно відчинив двері для сотень учасників 6-го Міського огляду-конкурсу колективів народної творчості.

Вже традиційно, починаючи з 2003 року, Київський міський Центр народної творчості та культурологічних досліджень за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації проводить конкурси серед самодіяльних колективів столиці у різних жанрах.

IMG 8ace6c81e2a9d1836e1890f454503696 V

За багаторічною, доброю традицією щороку напередодні державного свята – Дня захисників і захисниць України творчі колективи Міжнародного центру культури і мистецтв профспілок відвідують з шефськими концертами військові частини.

Такі виступи дуже очікувані для військових і зазвичай перетворюються на зворушливі зустрічі бійців з прекрасним мистецтвом рідного українського співу та яскравого танцю. Все це дуже необхідно хлопцям і дівчатам, офіцерам та службовцям, які вже неодноразово побували на передовій, дивилися в обличчя смерті, пережили горе втрати своїх побратимів, а тому особливо цінують кожну мить мирного, неповторно чудового життя.